Vizovice

Vizovice - brána Valašska- má pro mnohé návštěvníky své osobité a neopakovatelné kouzlo. Nachází se na jihovýchodním okraji Valašska, v údolí pod Vizovickými vrchy, na soutoku Lutoninky a Bratřejovky, 15 km na východ od krajského města Zlína a 20 km jihozápadně od Vsetína. První zmínka o městě pochází z roku 1261. V roce 1570 byly císařem Maxmiliánem II. povýšeny na město.

Vizovice mají téměř 5000 obyvatel. Samotné město se skládá ze dvou částí: Vizovice a Chrastěšov. Jsou rodištěm světově známého  skladatele Aloise Háby, ale také valašského krále Bolka Polívky.Nad městem se vypíná Janova hora. Ne nadarmo se v jedné lidové písni zpívá: “Na Janovej hoře, je tam voda, Bože. Kdo sa jí napije, ten zapomnět nemože.“.Město  má svou městskou památkovou zónu. Dominantou je barokní zámek s vekou zahradou, klášter Milosrdných bratří s nemocnicí ze 2.poloviny 18.století, barokní děkanský kostel sv. Vavřince z r. 1792 a dvě trojúhelníková náměstí.Vizovice jsou proslulé zejména pálením  slivovice ve firmě Rudolf Jelínek a.s., tradičním vizovickým pečivem a hudebními festivaly Trnkobraním, Masters of Rock a Vizovickým zámeckým kulturním létem Aloise Háby.Návštěvníci našeho města mohou navštívit Galerii Mariette, Zámeckou čokoládovnu Carletti, Hasičské muzeum, sklárny Glass Atelier Morava, Expozici Aloise Háby, nebo turistické a exkurzní centrum- Distillery Land.V městě je velké množství výborných restaurací s nabídkou regionálních pokrmů. Pro sport lze využít  moderní více účelové hřiště u nové školy nebo sportovní areál u Sokolovny s tenisovými kurty. Okolí Vizovic je hustě protkáno turistickými značenými cestami a množstvím cyklistických tras, které vedou do atraktivních míst v okolí.

Hasičské muzeum : 732 887 887

galerie.mariette@seznam.cz, t: 605 706 879
Pro více informací: 736 754 627 (p. Křenková, KČT)www.kctvizovice.ic.cz
DDM ZVONEK t: 739 271 810 // www.dd, mzvonek.cz
MRC Beruška t: 774 967 598 // www.beruska-vizovice.cz

V případě zařazení vašich kulturních, sportovních či společenských akcí nás kontaktujte:
Dům kultury // Masarykovo nám. 1007, dum.kultury@dkvizovice.cz // 577 599 191
Město Vizovice // Masarykovo nám. 1007, www.vizovice.eu
Informační centrum Vizovice
Masarykovo nám. 1007, 763 12 Vizovice, infocentrum@dkvizovice.cz // t: 577 599 110
www.vizovice-vrbove.eu
Městská knihovna Josefa Čižmáře
Masarykovo nám. 1007 // t: 577 019 582
www.knihovnavizovice.cz
www.vizovice.eu // www.zlin.cz // www.jalovec.cz // www.
vychodni-morava.cz // www.centrumakci.cz
Tomáš Ševčík - webdesignér, www.sevciktomas.cz

 

autoservis benzinová stanice cykloservis hasičský sbor kosmetika kostel kuželky lékař možnost jízdy na koni naučná stezka pošta taxislužba veterinář autobusové spojení cyklostezka, cykloturistika možnost koupání možnost ubytování restaurace vlakové spojení zámek

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Video prohlídky

Firmy v obci a jejim okolí

Kontakty

Kraj: Zlínský kraj

Okres: Zlín

Telefon: 577 599 111

Email: alena.hanakova@vizovice.eu

Email: sekretariat@vizovice.eu

Email: silvie.dolanska@vizovice.eu

Web: www.vizovice.eu