Rájec-Jestřebí

Město Rájec - Jestřebí je zasazeno do malebné, romantické krajiny, která v jižním směru pozvolna přechází v krajinu krasovou. Jen několik kilometrů je dělí od světoznámé propasti Macocha a celého komplexu jeskyní - Moravského krasu.

Město leží v údolí na obou březích řeky Svitavy a je obklopeno bohatými lesy. Svojí polohou tvoří důležitou křižovatku cest mezi Blanskem a Boskovicemi. Vévodí mu státní zámek, který je dnes národní kulturní památkou.

Můžete navštívit kostel Všech svatých, kapli v části Jestřebí, v Karolíně nebo v Holešíně.

Okolí města skýtá místním obyvatelům i turistům několik možností přírodního koupání a velký výběr jednoduchých i náročnějších procházek, většinou lesním porostem, lákajícím houbaře. Cyklisté mohou využít značených cyklostezek, spojujících Moravský kras a Vysočinu.

Město je nazýváno městem jiřin a kamélií. Pěstováním jiřin se zabývá zahradnictví Langr, kvetoucí jiřiny je možné obdivovat v pozdním létě na volném prostranství.

Město poskytuje celou řadu turisticky důležitých služeb, jako jsou informační centrum, restaurační zařízení, ubytovací kapacity, prodejna a servis jízdních kol, vše uprostřed města.

Zveme vás na procházku města a jeho okolí a jsme přesvědčeni, že naleznete pro sebe mnoho krásných a zajímavých míst k zábavě i odpočinku.

autoservis hasičský sbor kaplička kostel lékárna veterinář autobusové spojení možnost ubytování prodejna potravin vlakové spojení zámek

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Firmy v obci a jejim okolíKontakty

Kraj: Jihomoravský kraj

Okres: Blansko

Telefon: 516 432 014

Email: podatelna@rajecjestrebi.cz

Web: www.rajecjestrebi.cz