Štětí

Město Štětí leží na pravém břehu Labe 50 km severně od Prahy, v polovině cesty mezi Mělníkem a Litoměřicemi. Spolu s devíti obcemi má okolo 8 000 obyvatel. K dominantám města patří bájná hora Říp na jedné a sopečný Špičák na druhé straně. První historická zmínka o městě pochází z roku 1314. V roce 1848 byl zřízen poštovní úřad, 1850 Okresní soud a berní úřad, pro nějž byla postavena budova dnešní radnice. V roce 1869 byl postaven cukrovar a v roce 1871 uvedena do provozu železniční dráha. V roce 1920 byla na břehu Labe zprovozněna velká koželužna. 

Poměrně rozmanité množství přístupových dopravních cest vedlo v roce 1949 k rozhodnutí postavit ve Štětí velký papírenský kombinát, v té době největší ve Střední Evropě. Po roce 1992 měnila papírna několikrát zahraničního majitele, dnes mají různé provozy jiné, z nichž dominantní je společnost Mondi Štětí a.s. Život města je značně ovlivněn tímto partnerem, dříve hlavně v oblasti životního prostředí, dnes díky vzájemné spolupráci. Papírna přistoupila na masivní opatření v oblasti životního prostředí, zvláště v oblasti emisí a zápachu a má nemalý podíl na tom, že dnes je Štětí městem pěkným, rozkvetlým, čistým a nepáchnoucím. 

V oblasti kultury vládne hudba, mimo jiné Severočeská harmonie Štětí a mažoretkové skupiny. Díky jejich působení pod křídly závodu vznikl roku 1969 ve Štětí jeden z největších festivalů dechových orchestrů v republice (FEDO). I po převzetí městem má orchestr stále kolem 65 členů a mažoretky několika věkových kategorií. Tradice mažoretek (od r. 1973) vedla k založení dalších kvalitních sdružení. Stejně jako festival konaný na konci června každého sudého roku se sjíždějí kapely z Evropy i ze světa (Japonsko, USA), tak i naše Severočeská harmonie s mažoretkami jsou častými návštěvníky festivalů. 

Zhruba 2 km od Štětí je vybudován umělý veslařský kanál Labe aréna, který díky svým parametrům se řadí mezi šest nejkvalitnějších drah světa. Jsou zde často pořádány vrcholné světové soutěže ve vodních sportech a rybolovné technice. Při případné olympiádě splňuje již dnes toto sportoviště olympijské parametry. 

Okolní lesy navazují na CHKO Kokořínsko a jsou rájem houbařů. Mezi Štětím a blízkým Liběchovem je několik zajímavých skalních útvarů, jimž dominují skalní Čertovy hlavy sochaře Levého. Pro cykloturisty je připravena slušná síť cyklostezek.

NOVÝ VSTUPENKOVÝ SYSTÉM JIŽ V PROVOZU! - vstupenky můžete zakoupit či rezervovat online na http://www.kiz.steti.cz/ , nebo si stáhněte do svého mobilu appku na Google Play a App Store (viz.  http://budicheck.eu/ ). Upozorňujeme diváky, že díky více možnostem online platby (kartou, převodem, v mobilu), je omezena délka rezervace na 48 hodin, platnost rezervace vám přijde v potvrzovací zprávě. Vstupenky si kupte včas z pohodlí vašeho domova.

Zakoupenou vstupenku je návštěvník povinen ihned zkontrolovat, pozdější reklamace se nepřijímají. Zakoupené vstupenky se zpět nepřijímají ani nevyměňují. V případě ztráty či poškození se náhradní vstupenka neposkytuje.

plakáty s akcemi jsou umístěny dole pod fotografiemi prezentace města..

tel.: 416 812401

www.steti.cz

INFORMAČNÍ CENTRUM:    

1. únor – OD TUŽKY PO ŠTĚTEC OČIMA SNÍLKA – výstava kreseb Kristýny Bubeníčkové (výstava probíhá do konce měsíce, otevřeno pondělí - pátek od 8.00 do 17.00, sobota od 8.00 do 12.00).

Plesová sezóna v KS Štětí:
16. 2.        Maturitní ples VOŠ OT a SŠ Štětí – 4IT
23. 2.        Myslivecký ples Háje Račice
24. 2.        Ples Červeného kříže
  2. 3.        Ples VOŠ Štětí 
  3. 3.        Ples Mateřských škol
10. 3.        Ples SSŽS Mělník
24. 3.        Radouňský babský bál

Připravujeme na měsíc duben:

14. 4. Hudební rachot II. – kino

15. 4. Sváťovo loutkové dividloO Budulínkovi – kino

16. 4. Společenské odpoledne pro důchodce – KS

17. 4. Kaleidoskop Jana Rejžka – malý sál KS

18. 4. Mezinárodní den památek a historických sídel – Štětí

19. 4. Pohádky od Pohádky - Divadlo Pohádka - kino

19. 4. Sportovec roku města Štětí – kino

21. 4. Štětí Open – závody dračích lodí – Štětí, Račice

22. 4. Zahájení turistické sezóny s loupežníkem Štětkou – Stračí

24. 4. Jarní koncert Severočeské harmonie Štětí – sál KS

26. 4. Zastupitelstvo města Štětí – KS

30. 4. Pálení čarodějnic s ohňostrojem – lampiónový průvod městem a ohňostroj

hasičský sbor kaplička kostel lékař možnost rybolovu policejní služebna vodní sporty cyklostezka, cykloturistika možnost koupání

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Firmy v obci a jejim okolíKontakty

Kraj: Ústecký kraj

Okres: Litoměřice

Telefon: 416 812 814

Email: mesto@steti.cz

Web: www.steti.cz