Štětí

Město Štětí leží na pravém břehu Labe 50 km severně od Prahy, v polovině cesty mezi Mělníkem a Litoměřicemi. Spolu s devíti obcemi má okolo 8 000 obyvatel. K dominantám města patří bájná hora Říp na jedné a sopečný Špičák na druhé straně. První historická zmínka o městě pochází z roku 1314. V roce 1848 byl zřízen poštovní úřad, 1850 Okresní soud a berní úřad, pro nějž byla postavena budova dnešní radnice. V roce 1869 byl postaven cukrovar a v roce 1871 uvedena do provozu železniční dráha. V roce 1920 byla na břehu Labe zprovozněna velká koželužna. 

Poměrně rozmanité množství přístupových dopravních cest vedlo v roce 1949 k rozhodnutí postavit ve Štětí velký papírenský kombinát, v té době největší ve Střední Evropě. Po roce 1992 měnila papírna několikrát zahraničního majitele, dnes mají různé provozy jiné, z nichž dominantní je společnost Mondi Štětí a.s. Život města je značně ovlivněn tímto partnerem, dříve hlavně v oblasti životního prostředí, dnes díky vzájemné spolupráci. Papírna přistoupila na masivní opatření v oblasti životního prostředí, zvláště v oblasti emisí a zápachu a má nemalý podíl na tom, že dnes je Štětí městem pěkným, rozkvetlým, čistým a nepáchnoucím. 

V oblasti kultury vládne hudba, mimo jiné Severočeská harmonie Štětí a mažoretkové skupiny. Díky jejich působení pod křídly závodu vznikl roku 1969 ve Štětí jeden z největších festivalů dechových orchestrů v republice (FEDO). I po převzetí městem má orchestr stále kolem 65 členů a mažoretky několika věkových kategorií. Tradice mažoretek (od r. 1973) vedla k založení dalších kvalitních sdružení. Stejně jako festival konaný na konci června každého sudého roku se sjíždějí kapely z Evropy i ze světa (Japonsko, USA), tak i naše Severočeská harmonie s mažoretkami jsou častými návštěvníky festivalů. 

Zhruba 2 km od Štětí je vybudován umělý veslařský kanál Labe aréna, který díky svým parametrům se řadí mezi šest nejkvalitnějších drah světa. Jsou zde často pořádány vrcholné světové soutěže ve vodních sportech a rybolovné technice. Při případné olympiádě splňuje již dnes toto sportoviště olympijské parametry. 

Okolní lesy navazují na CHKO Kokořínsko a jsou rájem houbařů. Mezi Štětím a blízkým Liběchovem je několik zajímavých skalních útvarů, jimž dominují skalní Čertovy hlavy sochaře Levého. Pro cykloturisty je připravena slušná síť cyklostezek.

NOVÝ VSTUPENKOVÝ SYSTÉM JIŽ V PROVOZU! - vstupenky můžete zakoupit či rezervovat online na http://www.kiz.steti.cz/ , nebo si stáhněte do svého mobilu appku na Google Play a App Store (viz.  http://budicheck.eu/ ). Upozorňujeme diváky, že díky více možnostem online platby (kartou, převodem, v mobilu), je omezena délka rezervace na 48 hodin, platnost rezervace vám přijde v potvrzovací zprávě. Vstupenky si kupte včas z pohodlí vašeho domova.

Zakoupenou vstupenku je návštěvník povinen ihned zkontrolovat, pozdější reklamace se nepřijímají. Zakoupené vstupenky se zpět nepřijímají ani nevyměňují. V případě ztráty či poškození se náhradní vstupenka neposkytuje.

KINO Štětí – digitální 3D

plakáty s akcemi jsou umístěny dole pod fotografiemi prezentace města..

Připravujeme na měsíc listopad 2022:

    4. 11.     Nahniličko – TMA Terezín – KS Štětí
    6. 11.    Sváťovo loutkové dividlo – O Smolíčkovi - Kino Štětí
   17.11.    Penzion Ponorka – Docela velké divadlo – Kino Štětí
        Účinkují: L. Vaculík, J. Révai, L. Lavičková, A. Traganová ad.
  24. 11.    Snow Film Fest – Kino Štětí

Připravujeme na měsíc prosinec 2022:

  1. 12.            Vánoční trhy a slavnostní rozsvícení Vánočního stromu – Nové náměstí

  3. 12.            Barboření – koncert rockových skupin – sál KS

  6. 12.             Vánoční koncert Severočeské harmonie Štětí – sál KS

  7. 12.            Čert a Káča – pohádka pro děti MŠ a ZŠ – kino

  9. 12.            Vánoční taneční ples – sál KS

11. 12.            Koncert žesťového kvintetu u kašny – Nové náměstí

14. 12.            Benefiční koncert pro Hospic Litoměřice – sál KS

18. 12.            O Zlatovlásce  – Sváťovo loutkové dividlo – kino

18. 12.            Vánoční melodie u Vánočního stromu – Nové náměstí

19. 12.            Společenské odpoledne pro důchodce – KS

19. 12.             Vánoční koncert ZUŠ Štětí – malý sál KS

25. 12.             Štěpánská zábava – Baťa & Kalábůf něžný beat – sál KS

31. 12.            Silvestrovský ohňostroj – u Labe

31. 12.            Silvestrovská zábava – Jack Daniels Band – sál KS

          změna programu vyhrazena

hasičský sbor kaplička kostel lékař možnost rybolovu policejní služebna vodní sporty cyklostezka, cykloturistika možnost koupání

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Firmy v obci a jejim okolíKontakty

Kraj: Ústecký kraj

Okres: Litoměřice

Telefon: 416 812 814

Email: mesto@steti.cz

Web: www.steti.cz