Brnířov

Obec Brnířov leží stavebně propojena s městem Kdyně, oboustranně při státní silnici I./22 Domažlice – Klatovy, dříve císařská silnice. Vznik obce je zaznamenán v r. 1508, název odvozen od výroby rytířského brnění (Brnieř-Brnířovo) pro nedaleký hrad Rýzmberk. Na návsi postavena kaple sv. Martina v r. 1853. Vysázeny 3 lípy v r. 1918 na počest vzniku republiky/rovnost, svornost, bratrství/ - dnes Švehlova zahrádka. V roce 1946 (19.3.-Josef) založeno zemědělské družstvo „RANČ“. Od roku 1990 opět samostatnou obcí s postupným budováním infrastruktury dle územního plánu a rozsáhlou výstavbou rodinných domů. Středem obce je rybník s možností koupání. Obcí prochází cyklistické trasy a je zde možnost ubytování v malém penzionu. V roce 2021 má obec Brnířov 406 obyvatel.

Společné tradiční akce: Brnířovský pařez - první sobotu v srpnu - v netradičních krojích a v dřevácích přeplavat, oběhnout a objet rybník na kole. Bohužel doba kulturním akcím nepřeje, ale další tradiční akcí se stala výstava starých a nových traktorů , které se zúčastňuje velké množství vystavujících (přes 100) i návštěvníků (v roce 2019 přes 3000).. Je to co se týče rozsahu ojedinělá akce v kraji ..

Členem mikroregionů

Sdružení obcí Kdyňska

dětské hřiště houbaření kaplička lesní porosty možnost jízdy na koni pěší turistika autobusové spojení cyklostezka, cykloturistika možnost koupání možnost ubytování pension prodejna potravin restaurace vlakové spojení

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Fotogalerie

image-default

Kontakty

Kraj: Plzeňský kraj

Okres: Domažlice

Telefon: 379 731 013