Semanín

Obec Semanín leží v Pardubickém kraji, okrese Ústí nad Orlicí jihovýchodně od České Třebové  a 11 km na východ od Litomyšle.  V současné době má 632 obyvatel, nadmořskou výšku okolo 450 m nad mořem. Nejzajímavější historickou památkou je původně obranná, asymetrická zvonice z počátku 17. století se zděným spodkem, bedněným patrem, malovanými ornamenty a nápisy, která se nachází v areálu obecního hřbitova a spolu s kostelem sv. Bartoloměje tvoří dominantu obce. Ve zvonici jsou dva zvony, jeden velký, historický o průměru 1,05 m, výšce 0,8m pocházející z roku 1609, chlouba zvonice a malý, novodobý, který se dvakrát denně pravidelně rozezvučí a též při smutečních či svátečních obřadech. Zřejmě nejstarší památkou Semanína je pískovcový smírčí kříž v bukovém lese nad obcí. Kostel  sv. Bartoloměje v majetku římskokatolické církve byl rekonstruován a jeho interiér přeměněn na výstavní síň. V obci je vybudované nové dětské hřiště a také byla provedena celková revitalizace rybníka.

Semanín má překrásné okolí. Hluboké, smíšené lesy lákají k procházkám, projížďkám na kole či koni a k houbaření.Více o Obci Semanín najdete na http://www.obecsemanin.cz Na těchto stránkách také najdete odkaz na vybudované naučné stezky v Semaníně i jeho okolí, které propojují malebná přírodní zákoutí, vyhlídky, studánky, stanoviště vzácných organismů, štoly, smírčí kříž apod. Jsou vybaveny tábořištěm, knajpovištěm k otužování potoční vodou, informačními tabulemi a četnými příležitostmi k posezení.

Kalendář pořádaných akcí si můžete prohlédnou proklikem na naše webové stránky. www.obecsemanin.cz

Srdečně zveme k návštěvě naší krásné obce.

Informace o rodech ze Semanína naleznete na : http://historie-semanin.webnode.cz/kapitoly/

 

Členem mikroregionů

Region Orlicko-Třebovsko

agroturistika běžkařské terény houbaření kadeřnictví kaplička kostel míčové hry, sportoviště možnost lovu odpočívadlo pěší turistika sportovní hala telefon zvonička autobusové spojení cyklostezka, cykloturistika možnost ubytování pivnice prodejna potravin tenis

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Kontakty

Kraj: Pardubický kraj

Okres: Ústí nad Orlicí

Telefon: 465 539 131

Email: obec@obecsemanin.cz

Web: www.obecsemanin.cz

Web: www.obecsemanin.cz/sluzba-mojeid/

Web: historie-semanin.webnode.cz/kapitoly/