Slapsko

Tato obec je složena z místních částí Slapsko, Slupy, Javor, Zahrádka, Leština, Vltanovice a Moraveč. Žije zde 130 obyvatel. Je zde příhodný terén pro cykloturistiku, houbaření a krásná krajina láká i k procházkám.

Navštivte rozhlednu Kovářka!

Rádi bychom vás pozvali na krásný výhled z nové rozhledny Kovářky, která vznikla za podpory fondů Evropské unie na území obce Moraveč – Slapsko u Mladé Vožice.

Rozhlednu Kovářka vymyslel a následně zrealizoval místní kovář Ladislav Dobeš. Od rozhodnutí k realizaci uplynulo dlouhých osm let, ale výsledek rozhodně stojí za to. První “kopnutí” do země bylo učiněno 16.5.2011 a koncem července 2011 byla stavba téměř dokončena. Dalších několik týdnů potom trvalo, než byla dodělána okna, dveře a vitríny, neboť naše rozhledna není jen na rozhlížení, ale také k prohlížení, slouží totiž rovněž jako kovářské muzeum. Pan Dobeš léta shromažďoval po celém kraji staré tovaryšské a výuční listy, staré fotografie z místních (již zaniklých) kováren a kovářská nářadí. Každý kovář měl své nástroje a různé pomůcky. Sbírka pana Dobeše, umístěná ve věži i venku na malém nádvoří, je velmi obsáhlá a pestrá – rozhodně stojí za to ji vidět! Věž, postavená z kamene, je vysoká 13m s ocelovým točitým schodištěm – po kterém vyjdete-li 50 schodů, ocitnete se v dřevěné vyhlídce, ze které se skýtá nádherný výhled do celého kraje.

Přijeďte se podívat. Může to být i hezký cyklistický výlet pro celou rodinu a přátele. Kovářka vás srdečně zve! Prohlídky po předchozí domluvě na tel. čísle:  776 849 711.

Červenec a srpen otevřeno i v neděli (11 – 18h). 

Každý měsíc – 3 týden v měsíci pátek a sobota noční prohlídky po telefonické domluvě.

Již po páté obec pořádá Sraz veteránů, vždy začátkem května. Dále již po několikáté TRIATLON, který pořádá Polánka o.s., Kovářka o.s. a hasiči Moraveč SDH, který bývá koncem srpna. Pořádají se i srazy "rodáků", poslední víkend v květnu se již mnoho let jezdí "Zlatá šlapka", akci pořádá Mikroregion venkov.

SDH : sdhmoravec@seznam.cz

V části obce Leština je Domov pro koně o.s., je to útočiště pro staré koně na dožití, spravuje ho Patricie Pitříková, e-mail: domovprokone@centrum.cz, www.domovprokone.cz

 

Těšíme se na vaši návštěvu! Jste u nás rozhodně vítáni.

 

Členem mikroregionů

DSO Mikroregion VENKOV

houbaření kaplička pěší turistika veřejný internet zvonička autobusové spojení cyklostezka, cykloturistika možnost koupání muzeum

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Kontakty

Kraj: Jihočeský kraj

Okres: Tábor

Telefon: 381 210 710

Telefon: 721 727 636

Email: slapsko@quick.cz

Email: slapsko@email.cz

Web: www.slapsko.cz

Web: www.venkovskatrznice.eu

Web: www.rozhledna-kovarka.cz