Domanín

Obec Domanín se rozkládá na pomezí jihomoravského a zlínského kraje. První písemná zpráva o Domaníně se datuje rokem 1228. V centru obce stojí raně barokní hospodářská budova nazývaná,, Dvůr“, která byla v letech 1672-1678 přestavěna do nynější podoby. Další památkou je socha sv. Jana Nepomuckého stojící proti vchodu do místního kostela. Zdejší kostel byl dostavěn v r. 1788 a je zasvěcen sv. Václavu. V obci je rozvinuto vinohradnictví. Pohostinství Na panském dvoře a hospoda U Daliho nabízí příjemné posezení a v Občerstvení u Trlidů se taky příjemně osvěžíte. Okolní příroda s remízky, nově vysazeným stromořadím, odpočinkovými místy a lesíkem Horkou vybízí k procházkám jak místní obyvatele, tak i návštěvníky.

Přehled kulturních akcí:

16.2. 2019 XXII. Společenský ples, 2.3. 2019 Fašaňk, na Velikonoční neděli košt vína, následuje stavění a kácení máje a v létě myslivecká Červencová noc. Koncem září tradiční Svatováclavské krojované hody s právem, na které navazují martinské Dozvuky hodů. V sobotu před první Adventní nedělí rozsvěcování vánočního stromu s oblíbeným minijarmárkem.

K obci má osobní vztah známá operní pěvkyně Libuše Domanínská, která zde strávila léta dětství a vždy se sem ráda vracela a vrací. V současné době zde trvale žije více než 1000 obyvatel.

Členem mikroregionů

Mikroregion Bzenecko

autoservis fotbalové hřiště kadeřnictví kostel památný strom pěší turistika pošta vinařská cyklostezka autobusové spojení cyklostezka, cykloturistika pivnice prodejna potravin restaurace

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Fotogalerie

image-default

Firmy v obci a jejim okolí


Kontakty

Kraj: Jihomoravský kraj

Okres: Hodonín

Telefon: 518 388 201

Email: podatelna@obecdomanin.cz

Web: www.domanin.eu