Heřmanovice

Obec leží v údolí horní Opavice a patří pod nynější Moravskoslezský kraj, byla pravděpodobně založena na přelomu 13. a 14. století. V současné době Heřmanovice mají 400 trvale žijících obyvatel, počet rekreantů však mnohdy toto číslo převyšuje. Z geografického hlediska obec leží na území historického Slezska mezi Vrbnem pod Pradědem a Zlatými Horami. Katastr obce má celkovou rozlohu 42,81 km2, střed obce se nachází na 50° 12′ severní šířky a 17° 25′ východní délky.

Nejvyšším místem v katastrálním území Heřmanovice je Medvědí vrch – 1216 m. n. m., nejnižším místem je hladina Opavice v místě, kde tok opouští katastr – 538 m. n. m. Průměrná výška v katastrálním území Heřmanovice je 700 m. n. m.

V minulosti se obec proslavila těžbou rud a vápence, v okolí se nachází pozůstatky dolů a lomů.

Obec spravuje obecní úřad sídlící v centru obce. V budově obecního úřadu se nachází také pracoviště České pošty (tel. 554 612 630), aktuální informace o provozní době jsou k dispozici na stránkách České pošty. K lékaři (i zubaři) je nutno se vypravit mimo Heřmanovice – např. do Zlatých Hor (10 km), Vrbna p. Pradědem (10 km), Města Albrechtic (20 km) nebo do Krnova (32 km), kde se také nachází nejbližší nemocnice a stanoviště rychlé záchranné služby.

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Fotogalerie

image-default

Firmy v obci a jejim okolí


Kontakty

Kraj: Moravskoslezský kraj

Okres: Bruntál

Telefon: 554612635