Kotvrdovice

Obec Kotvrdovice leží na okraji okresu města Blansko, v blízkosti okresů Vyškov a Prostějov. Geomorfologicky je obec součástí Drahanské vrchoviny, na okraji Moravského krasu.

V obci se nachází základní škola od 1. – 5. třídy, mateřská škola, podací pošta, knihovna, sportovní letiště, orlovna, fotbalové hřiště, asfaltové hřiště na nohejbal a v zimě určené pro ledovou plochu, park s dětským hřištem a několik míst s občerstvením.

Dle obecní kroniky se kaple začala stavět v r. 1938 vedle stávající zvoničky a byla dokončena za 2. světové války. Slavnostní svěcení proběhlo 30. srpna 1942. Kaple je zasvěcena Božskému Srdci. Stavbu financovali a provedli svépomocí místní občané. V roce 1946 proběhlo slavnostní svěcení nového zvonu na počest šťastného návratu do obce z vystěhování, původní zvon totiž odvezli němečtí okupanti pro vojenské účely. Křížová cesta byla pořízena v roce 1947. V roce 1966 byla zbořena nepoužívaná zvonice za kaplí a kaple byla zvětšena asi o polovinu své původní plochy, byla provedena přístavba presbytáře a sakristie.

Od roku 1980 je oltář obrácen k lidem, původní oltář byl dřevěný a byly v něm dle farní kroniky uloženy ostatky sv. Theodora a sv. Urbana. Od tohoto roku zdobí naši kapli vzácný oltářní obraz od Mikoláše Medka (1926 – 1974) s názvem Božské srdce. Obraz získal od autora dlouholetý jedovnický farář František Vavříček (1913–1995), který se nebál modernizovat zdejší kostely.

Další úpravy presbytáře, jehož interiér navrhl Ludvík Kolek, proběhly v roce 1987. Tehdy byla dána mramorová mozaika kolem obrazu, nový svatostánek a později i nový oltář.

dětské hřiště pěší turistika pošta sportovní létání autobusové spojení cyklostezka, cykloturistika pivnice prodejna potravin restaurace víceúčelové hřiště

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Video prohlídky

Fotogalerie

image-default

Kontakty

Kraj: Jihomoravský kraj

Okres: Blansko

Telefon: 516 442 237

Email: info@kotvrdovice.cz

Web: www.kotvrdovice.cz