Krasová

Krasová je malebná vesnička, obklopená poli, lesy a loukami nacházející se 10 km východně od okresního města Blanska v těsné blízkosti hranic CHKO Moravský kras.

Obec byla založena v roce 1717 pod názvem Rogendorf majitelem rájeckého panství Karlem Ludvíkem z Rogendorfu, svobodným pánem z Molenburku. Po válečných útrapách II. světové války, kdy většina obyvatel byla násilně vystěhovaná, byl v roce 1946 německý název změněn na líbezný a charakteristický - Krasová. Tuto událost si každoročně připomínáme první srpnovou neděli největší slavností v obci, jako „Tradiční krasovské hody“.

V Krasové působí spolky, které celoročně zajišťují bohatý kulturní a společenský život. Za posledních deset let se obec dynamicky rozrostla a stále rozrůstá na současných 435 obyvatel ve 162 rodinných domech.

Občanům je k dispozici prodejna Jednota, mateřská škola, soukromá dětská skupina, sportovní areál s posilovnou, knihovna. Turisté a cyklisté se mohou občerstvit v pohostinství U Krba, nebo jen tak posedět na návsi či u soustavy retenčních nádrží a kochat se pohledem do krajiny. Neboť co je u nás nejlepší je klid, čisté a zdravé prostředí.

fitcentrum hasičský sbor houbaření kulečník míčové hry, sportoviště možnost rybolovu naučná stezka památný strom pěší turistika taneční parket telefon veřejný internet vlejbalové hřiště autobusové spojení cyklostezka, cykloturistika pivnice prodejna potravin restaurace tenis

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Kontakty

Kraj: Jihomoravský kraj

Okres: Blansko

Telefon: 516 442 218

Email: oukrasova@centrum.cz

Web: www.krasova.cz