Křtiny

Městys Křtiny se nachází severovýchodně od Brna v malebné krajině Moravského krasu, má necelých 800 obyvatel a bohatou i zajímavou historii. Vévodí mu v místech dvou původních středověkých kostelů dnešní chrám barokního architekta J.B.Santiniho a špiček barokních sochařů a malířů, právem nazývaný Perlou Moravy. Více než 2 m vysoká gotická kamenná socha Panny Marie Křtinské pochází ze 13.-14. století a korunovační klenoty z r. 1670. Pozoruhodnými významnostmi jsou křtinská kostnice, zpřístupněná v r. 2005, v ambitu zvonohra se 33 zvony. Podrobná historie a další zajímavosti i z okolí, viz stránky www.krtiny.cz. V roce 2017 se městys stal Vesnicí roku Jihomoravského kraje.

Zvonohra

Ambity chrámu v sobě ukrývají i jednu z největších funkčních zvonoher ve Střední Evropě o 33 zvonech. Zvonohra hraje pravidelně dvakrát týdně. Po domluvě s farním úřadem je však možno nechat ji rozeznít i jindy.

 

 

 

 

 

dětské hřiště hasičský sbor chráněnná krajinná oblast kaplička kostel naučná stezka památný strom pěší turistika pošta veřejný internet vodní sporty autobusové spojení cyklostezka, cykloturistika hotel možnost kempování možnost koupání možnost ubytování pension pivnice prodejna potravin restaurace víceúčelové hřiště

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Video prohlídky

Fotogalerie

image-default

Firmy v obci a jejim okolíKontakty

Kraj: Jihomoravský kraj

Okres: Blansko

Telefon: 516 439 109

Telefon: 724 367 961

Email: mestys@krtiny.cz

Web: www.krtiny.cz