Vestec

Obec Vestec leží ve Středočeském kraji při Vídeňské silnici vedoucí ve stopě historické komunikace, která spojovala Prahu s Vídní. Katastr obce přímo navazuje na jižní část katastrálního území hlavního města Prahy. Okolní krajina je rovinatá s mírným severním sklonem, po staletí intenzivně zemědělsky obdělávaná. Na původní venkovskou zástavbu navázaly nové obytné lokality na východ od komunikace Vídeňská, a komerční zástavba na opačné straně Vídeňské tak, aby nezasahovala do obytné zóny. V komerční zóně byl v roce 2016 otevřen výzkumný areál Biocev, který provozuje Akademie věd ČR v.v.i..

V obci se nachází mateřská škola, pošta, lékárna, nákupní centrum, čerpací stanice, sportoviště, autoservisy, prodejny automobilů, několik restaurací, hotel, bankomat.

Oblíbeným odpočinkovým místem se stal areál v okolí Vesteckého rybníka, ve kterém se nachází sportoviště s fotbalovým hřištěm a krytou sportovní halou, venkovní posilovna, moderní multifunkční hřiště, dětský areál, veřejné griloviště nebo workoutové hřiště. U rybníka začínají také cyklostezky spojující obec s městskou částí Praha – Hrnčíře a Praha – Kunratice a nachází se zde naučná Planetární stezka o tělesech Sluneční soustavy v délce 1,4 km. V roce 2019 byla slavnostně osazena Alej svobody, která směřuje od Vesteckého rybníka směrem k Hrnčířům.

V roce 2022 bylo podél cyklostezky ve směru na Prahu vysazeno 100 lip v nové Aleji prince Philipa, která odkazuje na jeho aktivity na podporu mladých lidí. Na podzim roku 2022 byl v této aleji odhalen poesiomat – vypráví, hraje, recituje a zpívá o Vestci a všem, co k němu patří.

automyčka autoservis benzinová stanice dětské hřiště fotbalové hřiště hasičský sbor lesní porosty míčové hry, sportoviště místní hromadná doprava možnost rybolovu odtahová služba památný strom platební karty policejní služebna supermarket autobusové spojení cyklostezka, cykloturistika možnost ubytování pension pivnice prodejna potravin restaurace tenis víceúčelové hřiště

Kalendář akcí

Aktuálně se v obci nekoná žádná akce. Zvolte si jiný den.

Kontakty

Kraj: Středočeský kraj

Okres: Praha-západ

Telefon: 313 035 501

Email: podatelna@vestec.cz

Web: www.vestec.cz